Yönetim Kurulu

 

Murat Demirer

(Başkan)


1940 İzmir Urla doğumlu Murat Demirer, 1964 yılında İstanbul Teknik Üniversitesinin Mimarlık Bölümünden mezun olmuştur. Kendisi bugün DEMİRER Grup şirketleri haricinde ve inşaat sektörü dışındaki diğer birçok sektörde faaliyet gösteren şirketlerde yöneticilik ve danışmanlık yapmaktadır. EBSO Yönetim Kurulu Başkanlığı, EBSO Meclis Üyeliği, TOBB Türkiye Sanayi Odaları Konseyi Başkan Vekilliği İAOSB İdare Komitesi Başkanlığı, KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanlığı, ESBAŞ Yönetim Kurulu Üyeliği, EGEV Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği yapmasının yanı sıra halen Enda Enerji Holding A.Ş. ve Egenda’nın ortağıdır.

 


Hüseyin Metin Tuncay

(Başkan Vekili)


1963 İzmir doğumludur. İzmir-Karşıyaka Erkek Lisesinin ardından 9 Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.
1985 yılından itibaren BBC Brown Boveri-İSVİÇRE, 1987 yılından 2001 yılına kadar Yaşar Holding bünyesindeki DESA, DESA-OTAK ve DESA Enerji Şirketlerinde Mühendis, Yönetici ve Üst Düzey Yönetici pozisyonlarında, 2001 yılından itibaren de ENDA Enerji Holding A.Ş.’de muhtelif pozisyonlarda görev almıştır. Halen ENDA Enerji Holding A.Ş. ve Grup Şirketlerinin Genel Müdürlük ve İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Çalışma hayatı boyunca, gerek yurt içi (Ak Enerji, Zorlu Enerji, Enerjisa vb.) gerekse yurt dışında (GE, MAN, Siemens, Vattenfall, Alstom, BP, VATech) olmak üzere, muhtelif kaynaklara dayalı (Doğal gaz, kömür, hidroelektrik, jeotermal, rüzgar ve güneş) enerji üretim projelerinin; planlama, tasarım, imalat-montaj, işletme-bakım ve elektrik ticareti çalışmalarında görev almıştır.
Yurt içi ve dışında muhtelif kuruluş ve derneklerdeki üyelikleri ve görevlerinin yanı sıra, yurt dışında muhtelif organizasyonlarda Türkiye’deki enerji sektörü üzerine sunum ve çalışmalarda bulunan Tuncay, evli ve 1 çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.
Selçuk Boravalı

(Üye)


Selçuk Borovalı, 1970 İzmir doğumlu Selçuk Borovalı, 1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü’nden mezun olmuştur. Daha sonra İsviçre – St.Gallen'deSwissMillingSchool’da Değirmencilik Mühendisliği eğitimini tamamlamış ve Söke Değirmencilikte bir yıl kadar çalışmıştır. Vatani görevi sonrası sırsıyla aile şirketlerinde 2006 yılına kadar çalıştıktan sonra Ege Tarımsal Enerji A.Ş. ve DB Tarımal Enerji Anonim Şirket’lerini kurarak, sözleşmeli tarım modeli ile yerli tarım ürünleri üreten, elde ettiği tarımsal ürünlerden ve atıklardan biyoyakıt üreterek enerji alanında ithal ikamesi yaratmaya başlamıştır. 2014 yılında yerli tarımsal kaynaklardan ‘rafine gliserin’ üretimine başlayarak alanını genişletmiştir. Halen, aile şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyelikleri, Slovakya Cumhuriyeti Fahri Konsolosluğu, bir çok dernek ve vakıfda Yönetim Kurullarında görev yapmaktadır.